Deklaracja dostępności
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Andrzej Prószyński - mejlowo andrzej.proszynski@uwm.edu.pl lub telefonicznie 89 523 38 60.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Mateusz Dampc,
- Adres: ul. R. Prawocheńskiego 9 10-720 Olsztyn, pokój nr 117, piętro I; Telefon: 511 863 274,
- mejl: mateusz.dampc@uwm.edu.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie udostępnia następujące aplikacje mobilne:
Dostępność architektoniczna
Budynek Wydziału Nauk Technicznych
Wydział Nauk Technicznych
W skład Wydziału Nauk Technicznych wchodzi min.:
Budynek WNT przy ul. Michała Oczapowskiego 11 w Olsztynie. Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Podblatowa pętla indukcyjna (Dziekanat).
Wydział Nauk Technicznych zlokalizowany przy ul. Oczapowskiego 11 składa się z dwóch budynków połączonych ze sobą łącznikiem. Przejście przez łącznik utrudniają dwa stopnie (w budynku znajdują się ułatwienia dla OzN). Obydwa budynki zostały podzielone na pięć brył: A,B,C,D,E.
Bryła A,B,C: budynek dostosowany, dwupiętrowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 110 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (3 stopnie). Dostęp do drzwi wejściowych dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi zamontowany podjazd. W budynku w bryle A i B znajduje się winda z automatycznymi drzwiami o szerokości skrzydła 90 cm. W bryłach A i B znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 150 cm. Na piętra prowadzi: 9 stopni, następnie spocznik o wymiarach 170/170 cm, 9 stopni, spocznik 170/170 cm oraz kolejne 9 stopni. Na klatce schodowej zainstalowano poręcz obustronną na wysokości 90 cm. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 100 cm. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem miejsca postojowe dla OzN.
Bryła D,E (Dziekanat WNT I p.): budynek częściowo dostosowany, dwupiętrowy. Wejście do budynku przez drzwi o szerokości skrzydła 80 cm. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci schodów (2 stopnie). Dostęp do drzwi wejściowych dla osób z niepełnosprawnościami ułatwi zamontowany podjazd, z poręczą dwustronną na wysokości 90/110 cm. W budynku bryła D na 1 piętrze znajduje się dziekanat, dźwig dla OzN ułatwi dostanie się na 1 piętro bryły D. Kolejną windę zainstalowano w Bryle E. Łącznik pomiędzy bryłą D i A skomunikowany za pomocą automatycznych platform ( jeśli potrzebujesz pomocy zgłoś się do portierni WNT bryła A). Wjazd do bryły E możliwy dla OzN od strony patio budynku (parking od ul. Warszawskiej) wejście boczne z platformą najazdową oraz wewnątrz budynku bryły E z automatyczną platformą (jeśli potrzebujesz pomocy zgłoś się do portierni w bryle A). W bryle D znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 200 cm. Na piętro wiedzie 9 stopni, spocznik o wymiarach 200/200 cm, 5 stopni, spocznik o wymiarach 200/200 i kolejne 9 stopni. Zamontowano również poręcz dwustronną na wysokości 110 cm. W bryle E znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 140 cm. Na piętro wiedzie 7 stopni, spocznik o wymiarach 140/150 cm, 10 stopni, spocznik o wymiarach 140/150 i kolejne 7 stopni. Zamontowano również poręcz dwustronną na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 80 cm., toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości 80 cm. Jedno miejsce postojowe dla ON.
Budynek WNT przy ul. Romana Prawocheńskiego 19 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek dwupiętrowy. Przed budynkiem bariera architektoniczna w postaci 5 cm krawężnika. Wejście do budynku przez drewniane drzwi dwuskrzydłowe o szerokości skrzydeł 80 i 50 cm. Klamka na wysokości 110 cm. Próg 2 cm. Kolejną barierą architektoniczną jest 8 stopniowe wejście na półpiętro. Szerokość przejścia 120 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 120 cm. Na piętro wiedzie 11 stopni, spocznik oraz kolejne 11 stopni. Po lewej stronie zamontowano również poręcz na wysokości 110 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Brak toalety przystosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Drzwi wejściowe do toalety o szerokości 60 cm. Wewnątrz kabiny brak poręczy. Parking ogólnodostępny 30 m od budynku, brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT, ul. Słoneczna 46A w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek parterowy. WNT: Katedra Mechatroniki i Edukacji Techniczno-Informatycznej.
Wejście do budynku poprzez drzwi dwuczęściowe o szerokości skrzydła 90 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości 90 cm. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT, ul. Jana Heweliusza 10 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.
Budynek dwupiętrowy. WNT: Katedra Podstaw Bezpieczeństwa. Wejście do budynku przez drzwi dwuczęściowe o szerokości skrzydła 90 cm. Dostęp do wejścia głównego ogranicza bariera architektoniczna w postaci 10 stopni. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 100 cm. Na piętro wiedzie 12 stopni, spocznik oraz kolejne 12 stopni. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 70 cm. Brak miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Budynek WNT przy ul. Jana Heweliusza 14 w Olsztynie. Budynek niedostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bariery architektoniczne w postaci schodów.
Budynek jednopiętrowy. WNT: Katedra Inżynierii Systemów. Wejście do budynku przez drzwi drewniane, dwuczęściowe o szerokości skrzydła 80 cm., próg w drzwiach 3 cm. Wewnątrz budynku znajduje się klatka schodowa o szerokości przejścia 110 cm., zainstalowano również poręcz na wysokości 110 cm. Na piętro wiedzie 14 stopni, spocznik, oraz kolejne 6 stopni. Wewnątrz budynku w ciągu pieszym występuje zwężenie korytarza do 80 cm. Drzwi wejściowe do pomieszczeń wewnątrz budynku o szerokości skrzydła 80-70 cm. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 90 cm Dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczono jedno miejsce parkingowe.
Budynek WNT przy ul. Jana Heweliusza 12A w Olsztynie. Budynek dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Budynek parterowy. WNT: Laboratorium Drogowe. Wejście do budynku przez drzwi główne o szerokości skrzydła 100 cm. Wewnątrz budynku drzwi wejściowe do pomieszczeń o szerokości skrzydła 100 cm. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, drzwi wejściowe do toalety o szerokości skrzydła 100 cm. Jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Na wydziale sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się: Wydziałowy Opiekun Studentów
z Niepełnosprawnościami: dr Joanna Hałacz, adiunkt, Katedra Elektrotechniki, Energetyki, Elektroniki i Automatyki, Kontakt: 89 523 37 49, jhalacz@uwm.edu.pl
Polski Język Migowy (PJM)
Skype: malgorzata.mickiewicz@uwm.edu.pl.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: brak
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): brak
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): brak
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: brak
-
Osoby Głuche posługujące się Polskim Językiem Migowym mogą kontaktować się w sprawach dotyczących studiów na UWM za pomocą aplikacji Skype: malgorzata.mickiewicz@uwm.edu.pl oraz za pomocą komunikatora Messenger: Barbara Parda lub Diana Kirakowska
- Deklaracja dostępności została przygotowana w Generatorze Deklaracji Dostępności..